Kurye ve taşımacılık işlemleri günümüzde zorluklar ile yürütülmekte olan hizmetlerdendir. Ticari ya da şahsi işlemler için bir şeyin başka bir yere taşıtılması her zaman için bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyacı karşılamak için bazı işletmeler taşıma ve kurye hizmetleri vermektedir. Ancak günümüz şartlarında ve trafik yoğunluğunun fazla olduğu şehirlerde bu işlemler kolay şekilde yürütülememektedir. Bunun yanı sıra standart kurye işlemleri ile teslimat işlemlerinin eksiksiz ve tam zamanında yapılması zordur. Bu noktada İstoç moto kurye karşımıza çıkmaktadır. İstoç kurye müşterilerine gecikmesiz, sorunsuz ve hızlı teslimat imkânı sunmaktadır. Özellikle ticari işlemlerde büyük sorun oluşturmakta olan gecikmelerin bu hizmet ile önüne geçebilirsiniz.

Motosikletli Kuryecilik

İstoç motorlu kurye hizmetleri, diğer kurye ve kargo hizmetlerinden farklı olarak taşıma aracı olarak motosikletleri tercih etmektedir. Motosikletlerin tercih edilmesinde en önemli sebep diğer araçlara daha pratik araçlar olmasıdır. Motosikletler yapıları itibariyle küçük olmaları sayesinde diğer araçların arasında geçerek yoluna devam edebilmektedir. Bu özelliği ile de durma noktasına gelmiş olan trafikte dahi kolay şekilde gitmesi gereken yere ulaşabilmektedir. İstanbul gibi kalabalık ve trafik yoğunluğu fazla olan şehirler için bu özelliği onları ulaşım ve taşıma aracı olarak kullanılmasını sağlamaktadır. Motosikletler ile yapılan taşıma işlemi belli sınırlar dâhilinde yapılabilmektedir. Bu sınır motosikletlerin ve trafiğin güvenliğini tehlikeye atamayacak şekilde belirlenmektedir.

Gecikmesiz ve Kesintisiz Hizmet

İstoç motor kurye müşterilerine farklı hizmetler sunmaktadır. Öncelikle teslimat müşterinin talebi doğrultusunda yapılmaktadır. Müşteri eğer teslim edilmesi gereken şeylerin hemen teslim edilmesini talep ediyorsa bu durumda kurye çalışanı doğrudan teslimat adresine yola çıkarak hızlı şekilde teslimatını yapmaktadır. Eğer teslimat için belirli bir saat ya da saat aralığı belirtilmiş ise bu durumda da belirtilen saatte teslimat adresinde olacak şekilde yönlendirme yapılmaktadır. Bu seçenek tamamen müşterinin tercihine bırakılmıştır. Bunun yanı sıra kurye hizmetleri yedi gün yirmi dört saat kesintisiz olarak sunulmaktadır. Özellikle gece saatlerinde taşınması gereken acil ve hayati öneme sahip olan ilaç ve benzeri şeylerin teslimat işlemi için sabah beklenmemektedir. Gece saatlerinde teslimat yapılarak işlemleri bitirilmektedir.